24 lutego 2013

KONKURS LITERACKI - HIGH FIVE! Przybij piątkę SM-bohaterowiStwardnienie rozsiane (SM) jest przewlekłą i nieuleczalną chorobą neurologiczną diagnozowaną między 20. a 40. rokiem życia. U każdego chorego na SM mogą pojawić się inne objawy: zaburzenia wzroku, niedowłady, zaburzenia mowy i wiele innych. Co druga osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim jest chora na SM.

W większości krajów Unii Europejskiej leczenie ma zapewnione ok. 30% chorych. Pod względem dostępności do terapii Polska jest wciąż na jednym z ostatnich miejsc. Nieleczone lub źle leczone SM prowadzi do niepełnosprawności i wykluczenia osoby będącej często dopiero u progu kariery zawodowej i życia rodzinnego.


Na stronie HIGH FIVE! Przybij piątkę SM-bohaterowi organizowany jest konkurs literacki. Akcja rozpoczyna się 1 marca i będzie obejmowała trzy miesięczne edycje. Kampania ma na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa dotyczącej stwardnienia rozsianego. Zapraszam Was serdecznie do udziału w tym konkursie - spróbujcie swoich sił - do wygrania m.in. książki.

***
Kończę czytać "Uprowadzoną". Następnie biorę się za "Pandemonium", "Makbeta" i "Chirurga" i "Podzielonych". Na jaką recenzję czekacie najbardziej?

5 komentarzy:

 1. Jak dobrze, że powstają takie konkursy. Zawsze to jakaś forma zwrócenia uwagi na ważny problem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super, że ktoś wpadł na pomysł takiego konkursu. Powinno być takich więcej. "Pandemonium" jest świetne ale ja chyba jednak wolę "Delirium" :)

  PS.
  Jakiś czas temu ruszyliśmy z nową akcją, dzięki której czytelnicy mogą dowiedzieć się nieco więcej o bloggerach
  Chcielibyśmy zaprosić cię do udziału w High Five! (śmiesznie się złożyło z tą nazwą;)) Pierwszym tematem są: Moje ulubione filmy.
  Więcej informacji znajduje się pod tym linkiem: http://recenzjum.blogspot.com/p/high-five_17.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Wezme udział, moze sie udac.

  OdpowiedzUsuń
 4. Konkurs świetny i najważniejsze, że ma określony i ważny cel.
  Wszystkie recenzje przeczytam z przyjemnością, ponieważ znam tylko "Makbeta", a po resztę powieści mam zamiar sięgnąć za jakiś czas. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję za wspomnienie o konkursie:) Gorąco zachęcam do udziału, jednocześnie informuję, że z tekstów zawartych na stronie sm-bohater.blogspot.com można dowolnie korzystać w celach informacyjnych. Zainteresowanym mogę też przesłać grafiki, bannery (papierowaorchidea@gmail.com). Będę wdzięczny za każdą pomoc przy promocji tego, ważnego dla mnie ideologicznie konkursu. I przypominam, że zaczynamy już za dwa dni:) Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za pozostawione komentarze. Dzięki Wam mam motywację do dalszej pracy na blogu. Proszę również o konstruktywną krytykę :)