30 czerwca 2015

Jak skutecznie i bezboleśnie popełnić samobójstwo?

Twoja pierwsza reakcja to pewnie zdziwienie, że trafiłeś na blog o książkach. Przecież szukasz sposobu jak się zabić,a nie recenzji powieści . Ale proszę, nie przestawaj czytać. Nie za bardzo wiem, jakie słowa do Ciebie skierować. Wszak nie jestem w Twojej sytuacji, nie znam Cię. Ale domyślam się, że jest Ci cholernie ciężko, skoro szukasz sposobu na szybkie, bezbolesne i skuteczne samobójstwo. Zatrzymaj się jednak na chwilę. I proszę, nie przestawaj czytać. Bo chociaż Cię nie znam, to jesteś dla mnie ważnym człowiekiem. Zapytasz jak to? Być może kiedyś się spotkamy, wymienimy uśmiech na ulicy, pomogę Ci pozbierać rozsypane zakupy z urwanej siatki. A może będziesz moim szefem, który da mi szansę na zebranie doświadczenia. Jeśli nie mnie, to jutro, jeżeli zdecydujesz się wyjść na ulicę, spotkasz innych ludzi, którzy wyciągnął do Ciebie pomocną dłoń, zobaczysz śmiejące się dzieci, staruszków idących za rękę i uśmiechających się do siebie z Miłością. Te wszystkie drobne, ale pozytywne rzeczy, mogą stanąć na Twojej drodze. Daj sobie tylko szansę. Może uważasz, że łatwo mi mówić. Bo nigdy nie byłam w tak beznadziejnej sytuacji, gdzie odebranie sobie życia wydawało mi się jedynym rozwiązaniem. Ale wiesz, w moim życiu nadchodzą teraz zmiany, od których powodzenia wiele zależy. Być może się nie uda. Ale czy mam pozwolić by jedna porażka przekreśliła walkę o marzenia? Życie codziennie daje nam nowe szanse. Wystarczy je dostrzec i wykorzystać.

Być może powiesz teraz, że zmarnowałeś już wszystkie szanse, Świat skorzysta tylko na tym. Bliskim będzie lżej. Sąsiadka  nie będzie gadać, że znów Ci się nie udało. Ty pozbędziesz się kłopotu. Ponad rok temu dowiedziałam się, że dziewczyna, którą znałam z widzenia popełniła samobójstwo. Była ładna, inteligentna, miała mnóstwo przyjaciół, chłopaka, kochającą rodzinę. Wydawać by się mogło, że jej życie jest idealne. Ale tak nie było. Przygniotło ją tak, bardzo, że nie wezwała pomocy i po prostu odebrała sobie życie. Byłam na jej pogrzebie, widziałam rozpacz jej bliskich. I choć była dla mnie praktycznie zupełnie obcą osobą, to bardzo często odczuwam jej stratę. Bo kiedy się ją mijało na ulicy świat wydawał się lepszy. Mijając Ciebie, ktoś z pewnością też dostrzega to, że tli się w Tobie dobro dla świata, choć być może jest przyćmione przez złe myśli, które tego nie dopuszczają.

Nie bój się poprosić o pomoc. Jesteś ważny dla świata, dla mnie.

Tutaj podaję Ci numery, pod którymi uzyskasz pomoc. Nie poddawaj się. Każda chwila to nowa szansa. Wierzę, że dobrze ją wykorzystasz:

116 123 – Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym
22 425 98 48 – Telefoniczna pierwsza pomoc psychologiczna
116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
801 120 002 – Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia”
800 112 800 – „Telefon Nadziei” dla kobiet w ciąży i matek w trudnej sytuacji życiowej


Blogerów zapraszam do pomocy. Więcej szczegółów tutaj: http://stayfly.pl/2015/06/stop-samobojstwom/

1 komentarz:

  1. Statystyki są przerażające i oznaczają, że świat podąża w złym kierunku. Takie akcje są godne pochwały, wierzę, że pomogą.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za pozostawione komentarze. Dzięki Wam mam motywację do dalszej pracy na blogu. Proszę również o konstruktywną krytykę :)